Lajme të jashtëzakonshme për skuadrës mitrovicase KB Trepça, pasi momentet e vuajtjeve për nga ana materiale dukët që do të mbarojnë së shpejti, shkruan “Korneri.net”.

Është pikërisht legjenda e basktebollit mitrovicas, Naim Hajrizi ai që e ka pubilkuar këtë lajm në rrjetet sociale, ku sipas tij Telekomi i Kosovës dhe Vala do të japin përkrahje financiare KB Trepçës, duke bërë kështu që riorganizimi i klubit dhe niveli i skuadrës të rritet, pas një fillimi dëshpërues të sezonit./Korneri.net.

Artikulli paraprakKosovë U21 – Izrael U21, vazhdon shitja e biletave afër stadiumit “Adem Jashari”
Artikulli tjetërFormacioni zyrtarë i Kosovës ndaj Izraelit