Sulmuesi polak i Napolit, Arkadiusz Milik, ka nisur për herë të parë të stërvitet në kontakt të lehtë me topin dhe dalëngadalë po riaftësohet nga lëndimi shumë i rëndë në gju. Pasi mbërriti në stadiumin “San Paolo” nga Ajax si zëvendësues i argjentinasit “El Pipita” para sezonit të ri futbollistik, Milik e nisi shumë mirë aventurën e tij të re në Serie A duke shënuar shtatë gola në nëntë ndeshjet e para, përfshirë edhe ato në Champions League.

Artikulli paraprakDalin detajet e zënkës me Coce dhe Ronaldo
Artikulli tjetërSikur ai të ishte 25 vjeçar…