Mesfushori fantastik i Barcelonës, Rafinha Alcantara, i cili u lëndua mbrëmë në sfidën ndaj Granadas, pritet të mungojë në dy ndeshjet e Ligës së Kampionëve ndaj Juventusit. Testet e para mjekësore kanë evidentuar një dëmtim në gjurit të djathtë dhe se ditëve në vazhdim priten kontrolle tjera për të përcaktuar shkallën e dëmtimit. Tashmë duket se lojtari do të mungojë së paku dy javë.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Përforcimi i ri i Juventusit në vizita mjekësore
Artikulli tjetërDybala ‘fshesë’ Juventusit, ka dy skuadra të preferuara për të ardhmën!