MADRID, SPAIN - MAY 13: (L-R) Dejected Real Madrid teammates Gareth Bale and Cristiano Ronaldo walk off the pitch following their team's exit from the competition during the UEFA Champions League Semi Final, second leg match between Real Madrid and Juventus at Estadio Santiago Bernabeu on May 13, 2015 in Madrid, Spain. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Real Madridi ka marrë një lajm pozitiv në prag të përballjes me Barcelonën, transmeton Goal.

Në stërvitje është rikthyer Gareth Bale, tre ditë para “El Clasicos, transmeton Koha.net.

Bale mungoi në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Bayernit, si dhe fitoren 2 me 3 ndaj Sporting Gijonit në La Liga.

Një fitore e mundshme të dielën ndaj Barcelonës, Reali do të krijonte epërsi prej gjashtë pikëve në tabelë, me një lojë më pak të zhvilluar.

Artikulli paraprak“Puthja” enigmatike e Jose Mourinhos, që i solli kualifikimin…
Artikulli tjetërTrezeguet do ta vizitojë Tiranën, kjo është arsyeja….