Superylli i Fiorentinës, Federico Bernardeschi ka pranuar ofertën e klubit bardhezi dhe pritet të ju bashkohet kampionëve nga Serie A në fillim të mërkatos verore, shkruan “Korneri.net”.

Sipas mediave italiane, Fiorentina do të përfitojë 40 milionë euro nga transferimi i Bernardeschit te Juve.

Tifozët e Fiores nuk do t’ia falin kurrë këtë Bernardeschit, pasi që Juventus është klubi i tyre më i urryer./Korneri.net.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Malaga – Real Madrid
Artikulli tjetërU kry: Barcelona emëroi trajnerin e ri