E pabesueshme ajo që u zbulua nga një televizion spanjoll.

Në grupin amerikan të investitorëve është edhe fenomeni botëror i basketbollit, LeBron James. Lajmi që erdhi direkt nga Spanja është vërtet e pabesueshme që një yll i NBA-së në paketën e sipërmarrësve brenda RedBird Capital, fondi amerikan që bleu Milanin nga Elliott, përcjell Korneri.net

Gerry Cardinale, themeluesi dhe CEO i fondit, përfaqëson vetëm majën e një ajsbergu shumë kompakt dhe të populluar që tani na sjell në njohjen e kësaj risie absurde dhe tërheqëse. Po, sepse Milan nga RedBird mund të vazhdojë të ofrojë suksese të reja jo vetëm në tregun e transferimeve, ku drejtuesit e formuar nga Maldini dhe Massara (në pritje për të nënshkruar rinovimin e kontratës) po vazhdojnë të punojnë pa u lodhur për t’i dhënë Stefano Piolit një skuadër gjithnjë e më solide dhe konkurruese nga të gjitha këndvështrimet.

Jo vetëm në sferën e korporatave, me Elliott, i cili edhe pse ka shitur pjesën më të rëndësishme të klubit, do të mbetet brenda organizatës me një pakicë aksionesh dhe me Gordon Singer në ballë së bashku me RedBird. /Korneri.net

Artikulli paraprakLiverpool e ka gjetur zëvendësuesin e Mane
Artikulli tjetërBayern ka përcaktuar kompensimin për Robert Lewandowski