Manchester United's forward from France Anthony Martial (C) celebrates with Manchester United's defender from Netherlands Daley Blind after scoring a goal during the UEFA Champions League Group A football match between PFC CSKA Moscow and Manchester United FC in Moscow on September 27, 2017. / AFP PHOTO / Kirill KUDRYAVTSEV (Photo credit should read KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/Getty Images)

Zyrtarët e gjigantit spanjoll Real Madrid, janë në kërkim të një anësori të majtë për sezonin e ardhshëm dhe tashmë e kanë përzgjedhur lojtarin e duhur.

Bëhet fjalë për francezin fantastik të Manchester Unitedit, Anthony Martial, i cili nuk pëlqehet shumë nga Jose Mourinho, shkruan The Mirror.

Për shërbimet e tij Reali ka bërë gati 90 milionë euro, 10 milionë më shumë se sa Unitedi pagoi dy vite më parë Monacon për shërbime tij.

Në rast se dështon Martial, atëherë në listën e Realit është edhe ylli i Chelseat, Eden Hazard.

Artikulli paraprakDraxler në Premier League? Ja skuadrat e interesuara për të….
Artikulli tjetër“Nëse me telefonojnë për të luajtur te Real Madrid, nuk do të përgjigjem”