Sipas raporteve të mediave italiane, Inter është duke kërkuar një lider të skuadrës për edicionin e ardhshëm, dhe mesfushori veteran i Romës, Daniele De Rossi, duket një alternativë e kapshme.

Ai pritet të krijojë një dyshe me Roberto Gagliardinin në qendër të mesfushës.

Para se të nisnin kontaktet edhe Roma i ka bërë ofertë për rinovim lojtari, me një pagë prej 5.5 milionë euro në sezon.

Mbetet të shihet se cila ofertë do të pranohet nga lojtari i cili që nga viti 2001 luan te Roma./Korneri.net.

Artikulli paraprakEdhe Juventus i bashkohet garës për senzacionin e kampionatit skocez
Artikulli tjetërLajm bombastik për tifozët e Arsenalit: Wenger mund të emërohet trajner i kësaj skuadre….