E ardhmja e Mesut Ozit te Arsenal është vën në pikëpyetje, pasi negociatat për renovim të kontratës kanë ndecur, raportojnë mediat gjermane.

Po sipas mediave gjermane, Ozil është i gatshëm të largohet nga Arsenali pas situestës së krijuar dhe destinacioni i tij është Real Madrid, skuadra më të cilën turko-gjermani pati paraqitje fantastike para se të transferohej te Arsenal.

Artikulli paraprakRio 2016: Phelps nuk njeh limite fiton arin numër 22
Artikulli tjetërMilan nën presion nga Sassuolo për këtë sulmues [FOTO]