Philipp Lahm, njëri ndër mbrojtësit të djathë më të mirë botëror në dekadën e fundit është duke menduar seriozisht që të largohet nga futbolli aktiv në fund të edicionit. Ai foli për mediat gjermane duke shprehur bindjen e tij se i ka ardhur fundit futbollit aktiv.

“Nuk përjashtojë asnjë mundësi, sepse do të vendosi pasi të shoh formën fizike. Janë edhe gjashtë muajë deri në fund të edicionit dhe deri atëherë do të kalojnë shumë gjëra dhe kam kohë të mendoj mirë” ka thënë Lahm i cili gati tërë karrierën e tij e kaluar te Bayern Munchen. 32-vjeçari ka fituar shumë trofe me bavarezët dhe duket si i ka ardhur koha edhe atij që t’i jepj fund karrierës aktive edhe pse me moshën që ka mund të luajë edhe për isa vite të tjera pa asnjë problem.

Artikulli paraprakXhemajli largohet nga Italia
Artikulli tjetër“Brexit”: Triumfi i Leicester dhe Trump, kuotë e jashtëzakonshme për bastegjinjët