Edhe pse kanë kaluar vetëm dy xhiro nga fillimi i Ligue 1, Lyon ka shënuar edhe fitoren e dytë radhazi, ku sonte mposhti Caen me rezultat të pastër 2-0.

Ashtu si xhiron e kaluar edhe këtë xhiro lojtari kryesorë padyshim ishte Alexander Lacazette i cili shënua të dy golat e fitoren dhe që të dy nga penalltia.

Pas këtyre tre pikëve Lyon ka 6 pikë nga dy ndeshje të zhvilluara dhe mbanë poziten e parë në renditjen tabelare.

Artikulli paraprakShow nga Ibrahimovic në fitoren e United
Artikulli tjetërBayern “5 copa në kajmak” për Zeiss Jena-n