Deputeti i Republikës së Kosovës, kryetari i AKR-së për Ferizaj, Labinot Tahiri, ndryshe këngëtari i mirënjohur, ka një lutje për të gjithë. “Diasporë e nderuar dhe ju shqiptarë.
Kam vetëm një lutje, a keni mundësi me u fut në këtë faqe (http://www.giovanibianconeri.it/sondaggio-vota-miglior-giocatore-della-juventus-primavera-del-2017/), dhe ta votoni një djalosh nga Kosova, i cili jeton në Lozanë të Zvicrës, me qëllim që të zgjidhet më i miri aty në Juventus.
Ky djalosh, ka luajtur në Juventus 1 vjet e tani luan ne Lozanë! Tani është kandidat me u zgjedh lojtari ma i mirë në 2016-2017 për Juventusin

Kur dëgjoj se ka dikush nga gjaku jonë që triumfon nëpër botë, me duket si të është anëtarë i familjes sime. Jepni mund e votoni, sidomos ju nga Zvicra.

Lojtari më i mirë duhet të zgjidhet Andi Zeqiri!”, shkruan Labi.

Artikulli paraprakA e dini sa fitore i ka në karrierë Cristiano Ronaldo
Artikulli tjetërVjen vendimi: Buffon vendosë të tërhiqet nga futbolli