Një tjetër lajm i madh për adhuruesit e futbollit, e sidomos atij spanjoll.

La Liga edhe zyrtarisht do të rifillojë kampionatin me 8 qershor, bënë të ditur Federata Spnjolle e Futbollit,  e cila në koordinim me Qeverinë e Spanjës, morën vendimin apo dhannjë përgjigjen “ok” se mund të luhet gjatë fillimit të qershorit, përcjell Korneri.net

Në Spanjë numri i të prekurve dhe viktimave nga COVID-19 ka ardhur në rënie, ndërkohë që edhe masat që pritet të merren do ndihmojnë në parandalimin e përhapjes së virusit.  Real Madrid, Barcelona, Atl.Madrid, Sevilla, Valencia, Villarreal, Sociedad e Bilbao, sërish mund të shihen në televizorët e gjithë shikuesve në botë. /Korneri.net

Artikulli paraprakKF Vushtrria reagon për lajmet jo të vërteta rreth klubit
Artikulli tjetërDortmund dhe Leverkusen fituan lehtë, Rashica dhe Werder më në fund arrijnë te pikët e plota