Të enjtën e ardhshme do të rinisë La Liga me ndeshjen Sevilla-Betis.

Derisa po afrohet gjithnjë e më shumë liga e fuqishme evropiane, ka lajme jo të mira nga atje pasi një gjyqtar i njohur ka rezultuar i infektuar me Copvid-19, përcjell Korneri.net

Pas testeve të bëra nga RFEF, ka dal se një gjyqtar i njohur emrin e të cilit nuk deshtën ta pubikojnë është i infektuar me kronavirus, dhe ai tashmë shtë dërguar në vetizolim për së paku dy javë, pas së cilës ai do të rikthehet për të referuar sapo të shërohet plotësisht.

Një vlerësim që ka përfshirë testet serologjike dhe PCR, nga të cilat është zbuluar një rast i vetëm pozitiv me koronavirus. Op ashtu është njoftuar se çdo gjyqtarë para se të niset në udhëtim për të referuar, do t’i nënshtrohet testeve tjera të PCR, derisa ata të cilët do të jenë në VAR, do t’i nënshtrohen testeve të shpejta për Covid-19. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuventus pas talentit Zaniolo, kështu përgjigjet Roma
Artikulli tjetërBarcelona-Napoli me dyer të hapura, lajm i madh për tifozët