Ndeshja miqësore Turqi – Moldavi do të jetë historike edhe për Kosovën. Kjo pasi ndarjen e drejtësisë do ta bëjë treshja kosovare, Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj. Sfida zhvillohet nga ora 18:15 sipas kohës në Kosovë, derisa do ta transmetojë SuperSport 2.

Artikulli paraprakDeulofeu: “Messi” më shkatërroi karrierën
Artikulli tjetërFansat nga “Facebook” – të shumë pëlqyerit nga Ancelotti: Hajde luajë për Kosovën, kemi nevojë për ty [FOTO]