Një tranmsferim i befasishëm për tifozët e Arsenalit. Në vend se Arsene Wenger të mbyll sa më shpejtë çështjen me ndonjë mbrojtës (Mustafi shembull), ai ka kryer punë me sulmuesin 27-vjeçar spanjoll, Lucas Pérez, i cili është pjesë e skuadrës Deportivo La Coruna.

Në orën e vona të së mërkurës zyrtarë të lartë të Arsenalit ishin në Coruna për ta mbyll këtë marrëveshje, derisa nga shitja e Pérez, Deportivo të përfitojë 20 milionë euro dhe kontrata e tij me londinezët do të jetë e gjatë tri apo më së shumti për katër vite.

 

 

Artikulli paraprakJanuzaj ia sjell fitoren e parë sivjet David Moyes
Artikulli tjetërE fundit për Joe Hart