Vjen edhe akordi final në mes klubeve Barcelona dher Ajax. Nga sot portieri 27-vjeçar Jasper Cillessen konsiderohet blaugran pasi palët u dakorduar që ai të kaloi në Camp Nou për 13 milionë euro.

Barcelona u desht të interventonte shpejt pasi Claudio Bravo shkoi te Man City për një shumë të lartë parash, kurse Barça tashmë bleu një portier shumë cilësor dhe më të ri në moshë se Bravo.

 

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Feronikeli-Besa
Artikulli tjetërDiçka e mirë në shtator për Milanon