Pas shumë emrave “loë cost” që Milan do t’i kërkojë deri në ditët e fundit të afatit kalimtar veror, çka nuk do të ndodh nga janari 2017 e tutje, është edhe emir i mesfushorit 26-vjeçar të Paris SG, Benjamin Stambouli, i cili mund të lirohet nga klubi francez në formë huazimi, por me të drejtë të blerjes së kartonit të tij pas një viti. Gazzetta dello Sport shkruan se klubet tashmë kanë biseduar dhe priten detajet më të reja të ditët në vazhdim.

Në listën e Gallianit janë edhe Kovacic (vështirë i realizueshëm), Paredes, Moutinho dhe Fernando.

Artikulli paraprakJuventus “shet” edhe një të tepërt në klub
Artikulli tjetërRio 2016: Gjermania, kampionia e re olimpike