Arda Turan e Barcelona, gjithnjë po shohin vetën larg njëra tjetrës, pasi trajneri Valverde nuk po bindet me perforomancat e turkut andaj largimi i tij nga “Camp Nou”, është qështje ditësh.

Sipas “Mundo Deportivo”, Monako mund të jet fati i ish futbollisitit të ATL Madrid. Skuadra francese e sheh Ardan, si përforcim ideal në merkaton e Janarit, edhe pse ylli turk nuk ka luajtur as një minut gjatë këtij sezoni për blaugranët.

Gjithashtu asgjenti i tij Ahmet Bulut është shok i ngushtë me Jorge Mendez, i cili ka mardhënie të mira me skuadrën nga Principata e Moancos, andaj kjo mund të jetë pika e kthesës për të transferuar lojtarin në Francë.

Artikulli paraprakGjyqtarët e javës së 17-të, në Vala Superligë, nga Italia vijnë në Kosovë
Artikulli tjetërMegjithatë Valverde dhe Messi nuk lejojnë transferimin e madh, nëse kështu mund të cilësohet!