Ka mjaftuar ndeshja e fundit kampionale që James Rodriguez të largohet nga loja dhe ta shajë më pas trajnerin Zindenine Zidane, fjaë të cilat i kanë publikuar më vonë televizonet shtetëore në Spanjë, që klubi më i madh evropian Real Madrid, ta vedos në listën e shitjen dhe atë të parin futbollistin kolumbian.
Minutazha e tij e vogël, paraqitjet jo të mira në fanellën e “los blancos”, kanë bërë që ai gjatë kësaj vere të shitet sigurtë.
Mbetet vetëm për të parë se ku do të luajë dhe sa do ta shet Reali, pasi nuk mund të ketë edhe shumë blerës potencial për faktin se James nuk do të largohet për më pak se 50 milionë euro.

Artikulli paraprakDistria Krasniqi, e artë në Grand-Prix Antalya
Artikulli tjetërE vazhdoi kontratën edhe për shumë vite të tjera