Do të ketë largime gjatë afatit kalimtar dimëror nga Chelsea.

Sipas emdiave britanike i pari që sigurtë do të huazohet në ndonjë klub tjetër do të jetë i riu Michy Batshuayi, që nuk po arrin të ketë vend të sigurtë në përbërjen e parë dhe për të pasur minutazhë më të madhe klubi anglez e ka dhënë dritën e gjelbër, përcjell Korneri.net.

24-vjeçari belg është pjesë e Chelsea nga viti i kaluar kur u transferua nga Standart Liege, por nuk është se pati shumë ndeshje të zhvilluara pasi gjithmonë ka qenë zgjidhja e trete e Antonio Contes. Në mënyrë që lojtari të mos e humbë durimin duke qëndruar në stol, kampioni actual anglez ka vendosur të dërgoj diku tjetër. /Korneri.net

Artikulli paraprakVIDEO/ Boksierit i shqyhet veshi në ring
Artikulli tjetërRomën e ndali portieri i jashtëzakonshëm Sorentino