Sipas mediave britanike, James Rogriduez është  një hap larg Evertonit.

Klubi që drejtohet nga Carlo Ancelotti, është i gatshëm të shpenzojë 31 milionë euro që do të mjaftonin për klubin mbretëror Real Madrid, që e ka mbajtur lojtarin peng në dy vitet e fundit, përcjell Korneri.net

Real Madrid duket se është i bindur për gjithçka madje edhe për ofertën e propozuar nga klubi anglez, andaj pritet që ditët e ardhshme të mbyllet kjo marrëveshje, mirëpo mbetet vetëm për të kuptuar se kolumbiani a pranon të luaj për këtë klub të vogël apo jo. /Korneri.net

Artikulli paraprakManchester City kthen interesimin për Bonuccin
Artikulli tjetërAhmet Januzi dhe Ahmet Haliti, dy “bombat” e fundit për Llapin e favorizuar sivjet