Inter e ka ndërmend të përforcohet aq shumë saqë do jetë pretendent për çdo titull vendor dhe evropian.

Pasi kryen transferimin e njërit prej mbrojëtsve të djathtë më të mirë në Evropë, Achraf Hakimi, kryesia e klubit është në bisedime me Bayern Munich, për mbrojtësin e majtë David Alaba, i cili sipas klubit gjerman është në shitjr, përcjell Korneri.net

Negociatat në mes klubeve janë në një fazë të avansuar dhe pritet shumë shpejtë që të kuptohet edhe oferta zyrtare e neroaxurëve të cilët duke e parë se lojtari nuk e ka ndërmend ta vazhdoj kontratën me bavarezët, po e shpejton hapin që t’i mposht konkurrentët e vet PSG dhe Man.City.

Inter e ka në dorë “jokerin”, Ivan Perisic që Bayern dëshiron ta mbajë edhe më tutje, me gjigantin Italian që po kryen punë të mirë pavarësisht se po bisedon edhe me Chelsea prej nga kërkon mbrojtësin e majtë Emerson Palemiri. /Korneri.net

Artikulli paraprakRummennige tregon kush largohet, dhe cilin lojtar nuk mundet ta blej
Artikulli tjetërMund të jetë ndeshja e tij e fundit