Nuk i ka punët mirë sulmuesi argjentinas Ezequiel Lavezzi në Kinë. Një foto e postuar nga ai duke i ngre me duar sytë e tij, dhe ka mjaftuar që tifozët e klubit Hebei China Fortune të inatosen jashtëzakonisht shumë dhe po i bëjnë presion zyrtarëve të klubit që ta shesin menjëherë, shkruan Korneri.net.

Edhe ashtu Lavezzi nuk është se ka treguar shumë në kampionatin kinez te kjo skuadër pasi ka pasur telashe të ëmdha me lëndime, dhe deri më tani në 17 ndeshje ka shënuar vetëm 2 gola. “Il pocho” është njëri ndër futbollistët më të paguar në botë, andaj largimi i tij nga Kina është shumë i mundshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakKupa e Maqedonisë, “Ballistët” bojkotojnë finalen
Artikulli tjetërVazhdon “katastrofa” e Interit, humbi edhe nga Sassuolo