U larguan disa lojtarë shumë cilësor nga Valencia, por ata u zëvendësuan menjëherë pasi zyrtarët e klubit punuan mjaftë mirë. Pas largimit të sulmuesit Paco Alcacer në Barcelona, nga i njëjtid rejtim shkoj talenti Munir El Haddadi, ndërsa pas largimit të Shkodran Mustafit te Arsenal, në Valencia transferohet në formë huazimi të gjatë Ezequiel Mangala nga Manchester City.

Francezi nuk llogaritet fare nga Pep Guardiola, dhe për këtë arsye vendosi të kalojë në La Liga. Për pak minuta ai do të futet në vizita mjekësore e më pas të nënshkruaj me klubin spanjoll.

Artikulli paraprakAndi Zeqiri, talenti shqiptar te Juventusi
Artikulli tjetërZyrtare: Holandezi i fuqishëm te Galatasaray