Edhe pse nuk ka afruar as një nënshkrim gjatë kësaj vere, përveç rikthimit nga huazimi i Alvaro Morata, i cili në dy sezonet e kaluara ishte pjesë e Juventus. Real Madrid është shumë i vëmendshëm në afatin kalimtar. Kështu përpjekjet e ‘Los Blancos’, janë fokusuar në gjetjen e talentëve të ri të cilët do ti siguronin të ardhëm 11 herë kampionit të Evropës.

Në mesin e emrave spikat ai i 19 vjeçarit Lautaro Martinez, sulmues argjentinas që i përket Racing Avellaneda dhe ka një klauzolë blerje prej 8 milionë euro. Kështu, siç është konfirmuar nga vet lojtari, në një intervistë për të përditshmen spanjolle Marca, Real Madrid është përpjekur të marrë në formë huazimi me të drejt blerje pas një viti shërbimet e talentit të Racing.

“Është e vërtetë se Real Madrid ishte i interesuar të marrë kartonin tim në formë huazimi me opsion të blerjes pas një viti, por klauzola ime është shumë e lartë 8 milionë euro. Dhe në rast se Real dëshiron shërbimet e mija duhet të paguajë atë, sepse tani për tani Racing nuk e pranon këtë propozim. Unë jam në bisedime me presidentin dhe trajnerin e klubit tim dhe ata më kanë konfirmuar se llogarisin në mua”, ka deklaruar Martinez.

Artikulli paraprakKush është perla belge që ‘çmendi’ Jose Mourinhon [FOTO]
Artikulli tjetërFotolajm / Shikoni mbrojtëset e Rashicës