Dënimet e ashpra të gjyqtarit Nicola Rizzoli gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes Juvntus-Inter, kanë penalizuar mjaftë shumë dy anërët apo më saktë lojtarët kryesor të Interit, Ivan Perisic dhe Mauro Icardi. Klubi i madh italian pasi është dënuar në shkallën e dytë të Komisionit Diciplinor për zbutjen e dënimeme për dy lojtarët e vet, erdhi edhe vendimi final pas së cilës argjentinasit Icardi do t’i mbetet në fuqi dënimi prej dy ndeshjeve moslojë, ndërsa kroati Perisic është dënuar me vetëm një ndeshje.

 

Artikulli paraprakInteri përgjigjet: Pse Juventusi flet për ne?
Artikulli tjetërLajme jo të mira për Milan, ja sa mungon Romagnioli