Mohamed Salah çdo ditë dhe më shumë po shkëlqen në Premier League me klubin e  Liverpooli

Marokeni është golashënuesi më i mirë i top 5 ligave që merr pjesë në të gjitha garat.

Salah ka shënuar 17 gola, duke lënë mbrapa Messin me 16, Neymar me 15 dhe Ronaldo me 11 rrjeta.

Artikulli paraprakSupersfida Napoli-Juventus; sa kushtojnë futbollistët e skuadrave?
Artikulli tjetërOliver Bierhoff gëzon tifozët e Juventus