Barcelona bllokoi Souleymane Aw, senegalezin 21-vjeçar nga Beziers, klubit francez i kategorisë së dytë për sezonin e ardhshëm.

Bisedimet janë shumë të përparuara dhe disa burime të klubit madje e konsiderojnë si të kryer, kurse  “Mundo Deportivo”  raporton në faqen e saj të internetit, se anësrori senegalez  i përfaqësueses U-20, konsiderohet një bast i mirë për të ardhmen, përcjell Korneri.net

Ky është një operacion i ngjashëm me atë që bëri Barcelona për Moussa Wague, i cili pas një viti në Barca B, iu bashkua skuadrës së parë dhe nga janari shkoi në huazim te Nizza. Barcelona ka nis të mendoj dhe unoj shumë me lojtarë të talentuar, shumë cilësor dhe të rinj në moshë, pasi po mendon për staza të gjata. /Korneri.net

Artikulli paraprakStudimi për akordimin e penalltive, ja kush është ekipi që ka goditur më shumë nga pika e bardhë
Artikulli tjetërÇfarë oferte e çmendur për Ciro Immobilen nga klubi anglez