Bas Dost, një emër jo i dëgjuar në media, por për momentin është sulmuesi më në formë në të gjithë pesëshen e ligave më të mira në kontinent.

Dost luan me Sporting-un e Lisbonës, dhe derimë tani këtë sezon ka arritur të shënojë 16 gola në 15 paraqitje me klubin portugez.

Holandezi u transferua në Portugali nga Wolfsburg-u verën e vitit të kaluar për një shifër mjaft të ulët, vetëm 10 milionë euro.

Artikulli paraprakMisioni titull për Skënderbeun kalon nga Korabi
Artikulli tjetërSevilla nuk fitoi as pas penalltisë së dhuruar