Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, shënoi dy gola në ndeshjen e mbrëmshme kundër Sevillas, ndeshje të cilën e fituan katalanasit me rezultatin 3-0.

Pas kësaj dopiete, argjentinasi është realizuesi i 123 golave në portën e pesë skuadrave më të mira spanjolle.

Sevilla 29, Atletico Madrid 27, Valencia 24, Bilbao 22 dhe Real Madrid 21 janë viktimat që e kanë pësuar më shumë gola nga Messi.

Artikulli paraprakNjihuni me skandalin më të madh të korrupsionit në botë, hetime edhe për Kupën e Botës më 2014
Artikulli tjetërKosova dhe Shqipëria humbin pozita në ranglistën e re të FIFA-s