Dhjetori do të jetë muaji i nënshkrimit të shumë pritur i aksionerëve kinez me Milanit dhe menjëherë rossonerët do të kenë në dispozicion milionat për transferime.

Sipas mediave italiane, kinezët si objektiv të parë më të marrë rolin menagjues te Milan, do të jetë “blindimi” i portierit Giggi Donnarruma, i cili është objektiv i shumë skuadrave të mëdha evropiane.

Artikulli paraprakVërshojnë ofertat, West Ham i ofron rinovim yllit francez
Artikulli tjetërBarcelona-Real Madrid, ja pse është “El Classico” e Artë