Një tjetër përforcim i madh për Sigal Prishtinën që po përforcohet jashtëzakonisht shumë për garat e Champions League, pasi transferoj edhe një lojtar të huaj.
Fjala është për amerikanin me përvojë të madhe Michael Glover, i cili do të mbuloj pozitat 4 dhe 5.
I fuqishëm, 98 kg, i gjatë 203 cm, Glover parashikohet të jetë njëri ndër basketbollistët kyç të Sigal Prishtinës për këtë edicion, pasi 30-vjeçari ka luajtur në shumë skuadra në Turqi, Meksikë dhe Argjentinës, ndërsa së fundmi ishte pjesë e skuadrës meksikane Cibacopa, ku në 54 ndeshje të luajtura kishte mesatare prej 21.6 pikeve dhe 10.3 kërcimeve për ndeshje, dhe njëherësh lojtari i pestë më efikas në ligë.
Sigal Prishtina shumë shpejt do t’i fillojë përgaditjet për sezonin e ri, me trajnerin turk Ahmet Kandemir që do të arrijë në kryeqytet nga dita e hëne. /Korneri.net

Artikulli paraprakFOTO/ Real Madrid-Manchester United, ja atmosfera në Shkup
Artikulli tjetërReali po e befason Barcelonën sërish!!!