Andrew Robertson është shumë afër që të jetë anëtari më i ri Liverpool. Anëtari i Hull City i ka kaluar me sukses vizitat mjelësore me klubin e madh anglez i cili pagoj për mbrojtësin e majtë 10 milionë funte. Roberton i buzëqeshor e ka lëshuar spitalin Spire në Liverpool, dhe tash e pret vetëm ta vë gishtin në letër dhe të bëhet “reds” i ri.
Por, ai nuk do të udhëtoj në Hong Kong atje ku skuadra e tij e re po i zhvillon përgatitjet dhe ndeshjet miqësore dhe këtë do ta bëjë pas një jave kur skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp do të jetë në Gjermani. /Korneri.net

Artikulli paraprakChicharito zyrtarisht kthehet në Premier League
Artikulli tjetërKu janë tifozët? Askush në pritje të Alvaro Morata!!!