Vikendin e ardhshëm do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 18-të, në Vala Superligën e Kosovës në futboll, me dy superndeshje, edhe pse pa asnjë dyshim vëmendja do të përqëndrohet në Gjilan në derbin më të madh të futbollit tonë, Gjilani-Drita që luhet të dielën, dhe pot ë njëjtën ditë dhe kohë zhvillohet edhe derbi tjetër Llapi-Trepça ’89.

Ky është orari i plotë i ndeshjeve për fundjavë që nisin nga ora 13.00.
E shtune
Drenica – Liria
Feronikeli – Prishtina
Vllaznia – Flamurtari

E diel
Gjilani- Drita
Besa – Vellaznimi
Llapi – Trepca ’89

Artikulli paraprakGjilanasit e akuzojnë ashpër gjyqtarin e ndeshjës [FOTO]
Artikulli tjetërFC Keku nuk ka të ndalur, sigurt drejt Superligës