Skuadra modeste e Atalantas është duke përjetuar momente të jashtëzakonshme, ku përpos formës fantastike personale ka reflektuar edhe në rezultat e papritura të skuadrës.

Fjala është pët, Franck Kessie, i cili ka zgjuar interesim në të gjithë Evropën.

Pas mesfushorit afrikan janë edhe gjigantët tjerë evropian dhe së fundi listës së gjatë iu është bashkangjitur edhe Manchester Unitedi i Jose Mourinhos. Mirëpo në krye të të interesuarve mbeten Juventus dhe Napoli.

Artikulli paraprakDe Rossi 400!
Artikulli tjetërUnited të gatshme 25 mln euro për rezervistin e Chelsea