Duke iu falënderuar gazetarit Bajram Shala të RTV21, vjen edhe ky lajm tjetër i madh për përfaqësuesen e Kosovës në futboll.

Futbolliti i radhës që ka pranuar të luajë për Kosovën është 21-vjeçari Arbër Zeneli, i cili më herët ka qenë pjesë e U-21 të Suedisë, dhe pjesë e rëndësishme e skuadrës simpatike holandeze Heerenveen.

Ai ka pranuar të vesh fanellën e Kosovës, por normale që është që ai duhet të pret edhe pak që jetë titular pas ii duhet përvoja më e madhe për të qenë startues, mirëpo gjithsesi se është përforcim i madh i së ardhmes për Kosovën.

 

Artikulli paraprak“Fenomeni” Ronaldo kthehet te Reali
Artikulli tjetërDe Rossi kështu e bëri kundërshtarin e tij