Shkodra do të presë dy ndeshje të përfaqësueseve të shqiptarëve. Me 6 tetor do të presë Kosovën e cila luan ndaj Kroacisë ndërsa me 9 tetor do të presë Shqipërinë e cila luan ndaj Spanjës.

Eshtë zbuluar edhe hoteli ku dy përfaqësueset do të grumbullohen. Ai quhet “Gardenland Resort” dhe ndodhet në hyrje të qyetit të Shkodrës, në fshatin e quajtur Barbullush.

Lajmi është konfirmuar nga vetë hoteli i cili në faqen e tij zyrtare shkruan “Resorti do të jetë i mbyllur në data 4-9 tetor pasi në këto ditë do të jetë i gjithi në shërbim të kombëtareve të Shqipërisë dhe Kosovës.”

Ky resort është ndërtuar muajt e fundit dhe duket se kushtet e saj të përkryera kanë bërë që dy kombëtaret ta zgjedhin pikërisht atë si vendgrumbullim para këtyre sfidave tepër të rëndësishme.

Artikulli paraprakU ndërtua “Loro Boriçi”, por sërish Kosova ka stadiumin më të mirë
Artikulli tjetërShënoi golin e parë në Serie A, qajti gjatë intervistës