Një tjetër gol për përfaqësuesin kosovar Bersant Celina në Eredivisie. Sulmuesi i krahut shënoi golin e dytë dhe të fitores për skuadrën e tij Twente ndaj Vittese, duke e çuar në 3 gola serinë e tij në kampionatin holandez. Ai mori një top të mirë brenda zonës undërshtare dhe me një gjuajtje zhagas përtokë shënoi golin e bukur.

Ju kujtojmë se në këtë ndeshje luajti edhe Milot Rashica, por pësoi lëndim në minutën e 29-të, dhe u largua nga loja.

Artikulli paraprakShkarkohet trajneri i Hamburg
Artikulli tjetërBesa i falet golave të Qemajl Elshanit dhe Xhevdet Shabanit