Sapo është hedh shorti për gjyqtarët të cilët do të referojnë në ndeshjet e xhiros së 21-të, në Serie A.

Pa dyshim ndeshja kryesore zhvillohet në San Siro në mes Milanos dhe Napolit, një klasikë e futbollit italian që është e rëndësishme për të dyja skuadrat pasi me pikët e plota vazhdojnë rrugëtimin e tyre që kanë, njëra për të siguruar një vend për Champions Leaguem tjera për titullin e kampionit. Nuk ka mundur të jetë gjyqtar më i miër se i më i miri Gianluca Rocchi, që do të ndajë të drejtën në këtë derbi të madh.

Davide Massa do të jetë gjyqtari kryesor në ndeshjen e dytë të madhe Juventus-Lazio.

 

 

 

Artikulli paraprakMungon Westbrook në pesëshen e Perëndimit për All Star Game
Artikulli tjetërVjen vendimi zyrtar nga vet lojtari