Me ndeshjet e mbrëmshme kanë përfunduar edhe takimet e para të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Juventus ka triumfuar kundër Barcelonës me rezultatin 3:0 dhe kjo ka bërë që të ketë më shumë lojtarë në formacionin e javës, transmeton “Korneri.net”.

Pas fitores si mysafirë i Bayernit, Reali ka dy futbollistë në 11-shen më të mirë duke u pasuar me lojtarë të Atletico Madridit, Monacos, Leicester Cityt dhe Borussia Dortmundit.
E vetmja skuadër që nuk ka asnjë futbollist në formacion është Barcelona.

Ky është formacioni i plotë sipas “Goal.com”:

Artikulli paraprakQëndrim apo largim nga Milani? Përgjigjen Deulofeu dhe Pasalic….
Artikulli tjetërKosova U-21, do të luajë ndeshjen e dytë me Gjermaninë në…