Gjigantët spanjoll Real Madrid dhe Barcelona nuk janë rivalë vetëm në fushë, por edhe jashtë saj, pasi këtë e dëshmon fakti se të dy skuadrat janë në garë për ta transferuar yllin e ri spanjoll, Ferran Torres, shkruan “Korneri.net”.

Torres ka vetëm 17 vjet, është pjesë e skuadrës së Venecias dhe ka kontratë vetëm deri në vitin 2019, kurse kartoni i tij mund të blihet vetëm për 8 milionë euro, konsiderohet si Marco Asensio i ri./Korneri.net.

Artikulli paraprakDortmund s’ka të ndalur, tjetër 3-pikësh në udhëtim
Artikulli tjetërMan. United me “poker” ndaj Crystal Palace