MANCHESTER, ENGLAND - SEPTEMBER 10: Jose Mourinho, Manager of Manchester United sits in the home team dugout during the Premier League match between Manchester United and Manchester City at Old Trafford on September 10, 2016 in Manchester, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Jose Mourinho kishte shumë ankesa të lojtarët e tij pas humbjes nga rivali lokal Man City,por edhe nga rivali më i madh Pep Guardiola.

Portugezi pas ndeshjes ishte shumë nërvoz dhe për disa futbollistë ka folur keq dhe me pak gjasa do të kenë minutazhë të plotë sidomos në ndeshjet e Europa League, e që e para është kundër Feyenoord.

“Më së shumti më ka befasur për të keq Mkhitaryan i cili ka përvojë në garat evropiane, por luajti shumë dobët përballë Man City. Ai ka 27  vjet dhe është i pjekur, ndërsa Jesse Lingard po shihet që nuk aspak përvojë në ndeshje të mëdha” ka thënë Mourinho i cili poashtu nuk ka qenë aspak i kënaqur me Anthony Martial.

Manchester United ka shpenzuar niliona të tërë për lojtarë dhe për momentin nuk është se po tregon lojëra të mira edhe pse ishte humbja e parë, mirëpo të shtunën u vërejtë se në ndeshje të mëdha kjo skuadër ka mangësi të mëdha, e sidomos në mesfushë me një Paul Pogba inekzistent.

Artikulli paraprakButton tashë e shpalli kampionin
Artikulli tjetërRonaldo është “mallkimi” i skuadrave të cilavë u shënon gol!