Na pret një verë shumë e nxehtë më 2018 në shumë drejtime.

Përveç që nxehtësia do të jetë e madhe me kohën, ashtu do të jetë edhe afati kalimtar që mund të jetë një nga më të mirët në vitet e fundit dhe më spektakolar, pasi ka shumë emra të njohur të futbollit, kontratat e të cilëve u skadojnë pikërisht vitin tjetër, shkruan Korneri.net.

Emrat janë të bujshëm janë pa dyshim nga Lionel Messi i Barcelonës, Ibrahimovic i Manchester United, apo edhe Roben e Ribery të Bayern.
Kjo është lista komplete e lojtarëve që do të jenë të lirë nëse nuk shiten gjatë dimrit, apo nuk i vazhdojnë konratat e tyre.

Atletico Madrid: Torres, José María, Juanfran, Giménez dhe Gabi.

Arsenal: Alexis Sánchez dhe Mesut Özil.

Manchester United: Zlatan Ibrahimovic, Juan Mata dhe Ander Herrera.

Bayern Munchen: Roben dhe Ribery.

Liverpool: Emre Can

Juventus: Chiellini

Të tjerët: Ross Barkley, Stefan de Vrij, Leon Goretzka, Ghoulam, Fernandinho, Yaya Touré, Balotelli, Cabaye, Moutinho, Meyer, Cazorla, Joao Miranda, Bernard, Pléa, Lucas Lima

Artikulli paraprakIde fenomenale e Marco Van Basten, që sjell ndryshime në lojën e futbollit
Artikulli tjetërTop100 “tinejgjerët” më të mirë në botë, Donnarumma në krye