Të martën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të zhvillohet ndeshja e radhës e përfaqësueses së Kosovës në futboll, në kuadër të kualifikimeve për botërorin Katar 2022.

Në ndeshjen e shtatë të fazës së grupeve, Kosova duhet të fitoj me çdo kusht në mënyrë që në duelin e fundit të grupit tonë atij B, të nxjerr rezultat pozitiv ndaj Greqisë, që së paku ta mbyllim këtë cikël garash në pozitën e tretë, shkruan Korneri.net

Tashmë dihen gjyqtarët të cilët do ta referojnë ndeshjen në kryeqytet. Do të jetë polaku Paweł Raczkoëski, ai që do të ndajë të drejtën e kësaj përballje, më ndihmësit e tij Radosłaë Siejka dhe Adam Kupsik po ashtu nga Polonia.

Neshja Kosovë-Gjerorgji zhvillohet të martën me fillim nga ora 20.45. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here