Plot 35 lojtare nga Kosova militojne në ligat e Gjermanise, prej të cilëve 14 luajnë në tri ligat e para (profesioniste), kurse të tjert në ligat regjionale (gjysmëprofesioniste).  

Kjo është lista e plotë e futbollistëve:

Bundesliga:

1 Milot Rashica

2 Valon Berisha

3 Amir Abrashi

Bundesliga 2:

4 Mergim Mavraj

5 Florent Muslija

6 Leart Paqarada

7 Besar Halimi

Liga 3

8 Valmir Sylejmani

9 Albion Vrenezi

10 Eroll Zejnullahu

11 Kamer Krasniqi

12 Albert Bunjaku

13 David Nreca – Bisinger

14 Valdet Rama

Regionalliga

     Südwest:

15 Fanol Perdedaj

16 Ylber Lokaj

17 Haris Hyseni

    West:

18 Blendi Idrizi

19 Erolind Krasniqi

20 Besfort Kolgeci

21 Dardan Karimani

    Bayern:

22 Lirim Kelmendi

23 Luftetar Mushkolaj

24 Arijanit Kelmendi

25 Blerand Kurtishaj

26 Mohamed Bekaj

27 Arjon Kryeziu

    Nord:

28 Enis Bytyqi

29 Dren Feka

30 Valdrin Mustafa

31 Gentrit Limani

32 Rilind Neziri

33 Guri Hana

    Nordost:

34 Florijon Belegu

35 Albijan Kameraj

Artikulli paraprakTrepça’89 reagon ashpër pasi mori vesh që u zhvillua një miqësore me skuadrën që nuk duhet të ekzistojë juridikisht, dhe pa teste për Covid-19
Artikulli tjetërTronditet futbolli shqiptar, ndërron jetë në moshë të re talenti i Skënderbeut. Vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë