Dario Srna mbetet te Shakhtar. Me muaj të tërë është biseduar dhe shkruar se Dario Srna do të jetë përforcimi i Barcelonës në afatin dimëror, port e ky transferim i madh për lojtarin nuk do të vije.

Srna e ka pranuar se do të ishte një ëndërr për të të vesh fanellën e Barcelonës, por pasi dështoi marrëveshja, nuk deshti të tregoj arsyejen pse te kjo ndodhi.

Mirëpo, është Cadena SER që e zbuloi fajtorin kryesor në këtë dështim. Ka qenë presidenti i Shkahtar, Rinat Ahmetov që nuk e ka realizimin e këtij transerimi. Edhe pse ai vet kishte deklaruar muaj më parë se do ta liroj Srnan edhe pa para të kaloj te Barcelona, një gjë të tillë nuk e lejojë, dhe kështu kroati do të mbetet kapiten te Shakhtar.

 

 

Artikulli paraprakLojtari nuk përmbush pritshmëritë, klubi punëson hipnotizues për të sjellë në formë (Video)
Artikulli tjetërPogba dërgoi Man.United në finale e EFL Cup