Sipas raporteve të tabloidit britanik “Mirror”, Raheem Sterling është në fokus të gjigantit spanjoll Real Madrid, dhe ai pasi është i informuar për këtë dëshiron të fokusohet për ta fituar Premier Leaguen dhe ta ruajë formën më të mirë për kombëtaren e tij para Kampionatit Botëror vitin e ardhshëm në Rusi.

Kujtojmë që Sterling ka edhe dy vjet të mbetura në kontratën e tij në “Etihad” nga e cila përfiton 203.000 euro në javë./Korneri.net.

Artikulli paraprakDeklarata e Massimo Moratti: Juventus mbetet armiku kryesor, Inter mund të shpallët kampion
Artikulli tjetërCasillas në Premier League?