Më në fund jemi këtu.

Në këtë sezon shumë të gjatë, i kushtëzuar nga  koronavirusi, Seria A është e gati të nxjerrë verdiktin e saj të parë duke caktuar sonte fituesin e Coppa Italia e cila luhet në stadiumin Olimpico në  Romë me fillim nga ora 21.00, përcjell Korneri.net

Napoli dhe Juventus sonte kërkojnë trofeun e çmuar që do t’i sjell njërës prej këtyre klubeve italiane hiq më pak se 25 milionë fitim, për shkak se nga sivjet ky trofe do të mbajë emrin e sponzorit të fuqishëm Coca-Cola, kështu që futbollistët në fushën e blertë do të bëjnë çmos ta fitojnë.

DYSHIMET TE NAPOLI – Trajneri Gennaro Gattuso arriti në finale pasi eliminoi Interin dhe nuk do ta kenë në dispozicion portierin fantasti, David Ospina i skualifikuar, por ata do të jenë në gjendje të llogarit në tandemin rekord Mertens-Insigne. Bianconerët e ish-napolitanit  Maurizio Sarri kanë eleminuar Milanin, por megjithëse skuadra nuk është kmplete pasi do të mungojnë Higuain dhe Chiellini, të cilët nuk do të jenë akoma në dispozicion të trajnerit shkaku i lëndimeve. Shumë dyshime në lidhje me praninë në fushë e mesfushorit Miralem Pjanic, që është afër të shitet te Barcelona, kurse i jashtëzakonshmi spa njoll, Fabian Ruiz ende nuk është 100% i gatshëm për Napolin.

Formacionet e mundshme janë këto:

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Fabián Ruiz, Demme, Zielinski; Callejon, Mertens, Insigne.

JUVE (4-3-3): ​Buffon; Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Khedira, Bentancur, Matuidi; Cuadrado, Ronaldo, Dybala.

Artikulli paraprak10 Long Distance Date Ideas To Keep Connected
Artikulli tjetërNë ditën e sotme: Roma kampion i Italisë