Ndeshja Shqipëri – Maqedoni do të luhet të hënën në orën 20:45 dhe dy skuadrat kanë nisur përgatitjet.

Shqipëria po stërvitjen në Tiranë, ndërsa Maqedonia pas 24 orësh do të niset drejt Shqipërisë.

Udhëtimi do të kryhet me autobus nga Shkupi në Shkodër, i cili parashikohet që të jetë i lodhshëm.

Por, stafi i Maqedonisë ka menduar që të mbërrijë dy ditë para në Shqipëri, në mënyrë që lojtarët të kenë kohë të marrin veten.

Maqedonia kështu ka kursyer paratë e një udhëti me avion nga Shkupi në Rinas, të cilat do të shfrytëzohen për akomodimin në hotelin “Grand Hotel Europa” në qytetin e Shkodrës.

Artikulli paraprakKy lojtar shqiptar kushton sa e gjithë Maqedonia [FOTO]
Artikulli tjetër”Çmend” Rikja publikon foto nudo [FOTO]